\”Bardziej Kochani” są wśród nas

www.kstit2014.pl

Zespół Downa to zespół wad wrodzonych, który objawia się mniejszymi zdolnościami poznawczymi. Wada spowodowana jest obecnością dodatkowego chromosomu 21.

Osoby z zespołem Downa wyróżniają się charakterystycznym wyglądem. Szczególnie na twarzy można zauważyć oznaki wady genetycznej, takie jak skośne oczy, krótki grzbiet nosa, małe małżowiny uszne czy zmarszczka nakątna.

Zespół Downa to nie choroba, ale odmienność biologiczna człowieka. W 2001 roku swoją działalność formalnie rozpoczęło Stowarzyszenie Rodzin i Opiekunów Osób z Zespołem Downa „Bardziej Kochani”.

Organizacja wydaje informatory, które mają dostarczać informacji o chorobie rodzicom dzieci z zespołem Downa. Organizuje również Ogólnopolskie Konferencje, podczas których poruszane są tematy związane z terapią, zrozumieniem niepełnosprawności intelektualnej, postawą rodziców, rozwojem upośledzonych dzieci i inne.

„Bardziej Kochani” organizują także kolonie dla starszych dzieci, turnusy rehabilitacyjne, spotkania teatralne i imprezy okazjonalne. Działalność Organizacji ma na celu wsparcie osób z zespołem Downa i ich najbliższych.

części zamienne termet zakład kamieniarski pomniki