Cele polskich pielgrzymów

Polacy uważani są często za naród pielgrzymów, chętnie i często wybierający się w miejsca święte. Za cele pielgrzymek bardzo często obieramy miejsca zagraniczne: Rzym, Ziemię Świętą czy Fatimę, ale i w tej kwestii ma się dobrze polski patriotyzm. Każdego dnia do położonych w kraju nad Wisłą sanktuariów przybywają tłumy pielgrzymujących.

Jakie są najpopularniejsze destynacje polskich pątników? To przede wszystkim położona w Częstochowie Jasna Góra – sanktuarium prowadzone przez ojców paulinów, zawierające słynny święty obraz Matki Boskiej Częstochowskiej. oprawa obrazów warszawa to świetny sposób na urozmaicenie obrazów w naszych dommach. To miejsce kojarzone jest przede wszystkim z polską historią, według wierzeń, cudowny obraz miał zatrzymać najazd wojsk szwedzkich na Polskę w XVII wieku. W sanktuarium codziennie odprawiany jest apel jasnogórski – modlitwa do Matki Boskiej Częstochowskiej nazywanej Królową Polski.

Innymi częstymi celami polskich, i nie tylko, pielgrzymów są: Kalwaria Zebrzydowska, Łagiewniki, Licheń, Grabarka, Wadowice, Wambierzyce czy Bardo Śląskie.