Czy można zarządzać nieruchomościami bez licencji?

W naszej ofercie mamy mieszkania Poznań Rataje na osiedlu Nowe Żegrze

Od 2014 roku do wykonywania zawodu zarządcy nieruchomości nie potrzebujemy licencji. Jej miejsce zajmą najprawdopodobniej zawodowe szkolenia, kursy, a także odbycie praktyk pod okiem bardziej doświadczonej osób z branży. Do końca 2013 roku prawo także umożliwiało zarządzanie nieruchomością bez licencji, jednak tylko w kilku, ściśle określonych przypadkach.

Pierwszy z nich to oczywiście zarządzanie nieruchomością własną. Gdy właściciel zdecydował się samodzielnie zarządzać posiadanym przez siebie budynkiem, nie musiał oczywiście posiadać do tego licencji zarządcy. Ponadto nie musiały mieć je także niektóre instytucje zajmujące się zarządzaniem nieruchomościami.

Były to m.in. Wojskowa Agencja Mieszkaniowa, Agencja Mienia Wojskowego, Agencja Nieruchomości Rolnych oraz Agencja Budowy i Eksploatacji Autostrad.

Zarządzanie nieruchomością bez posiadania licencji było możliwe w jeszcze jednym przypadku. Mógł robić to wybrany zarząd wspólnoty mieszkaniowej, który otrzymywał takie prawo na podstawie ustawy o własności lokali.

jak odebrać w poznaniu mieszkanie odbiór mieszkania poznań w poznaniu odbiory mieszkań cristalpark.eu/oferta/5-pokojowe-apartamenty-warszawa