Depresja u seniorów

Depresja i obniżenie nastroju może pojawić się w każdym wieku, nawet w jesieni życia. Osoby w wieku starszym nagle, z powodu choroby, tracą sprawność fizyczną, samodzielność i mogą czuć się ciężarem dla tych, którzy się nimi opiekują. To może doprowadzić do łatwo zauważalnej drażliwości, braku apetytu, problemów ze snem lub do poważniejszych zaburzeń.

Depresji u seniorów nie należy lekceważyć, ponieważ stan emocjonalny takiej osoby, ma często wpływ na jego stan fizyczny. Osoby w podeszłym wieku bardzo często czują się odsunięci z życia rodzinnego i społecznego, co sprawia, że stają się coraz bardziej zamknięci i trudno do nich dotrzeć. Również objawy chorób, na które zapadają, mogą pogorszyć ich stan emocjonalny.

Opiekunowie powinni wykazać się cierpliwością, zaangażowaniem i życzliwością. Często wystarczy szczera rozmowa i zainteresowanie, aby humor seniora poprawić, co jest bardzo ważne w leczeniu jego chorób. Jeśli problem jest o wiele głębszy, nie należy go lekceważyć, tylko zwrócić się do specjalisty, psychologa, który pomoże rozwiązać problem.

http://www.viavac.com/pl/produkty/szklo/125-podnosniki-prozniowe-szklo.html