Dom do góry nogami w Orlando

Dom do góry nogami w Orlando

30 kwietnia 2018 Wyłącz przez Alicja
deweloper Skórzewo w pobliżu buduje nowe mieszkania w stanie deweloperskim

WonderHouse to prawdopodobnie największy dom „do góry nogami” na świecie. Znajduje się on w Orlando na Florydzie (USA) i stanowi część Centrum Rozrywki WonderWorks.

Działa od marca 1998 roku i jest jedną z największych atrakcji turystycznych Florydy. Budynek postawiony został dosłownie „do góry nogami”.

Jego dach tkwi w ziemi, natomiast zwieńczeniem budowli jest solidny fundament. Legenda głosi, że specyficzne usytuowanie obiektu jest wynikiem przeprowadzonego w nim przez grupę naukowców eksperymentu, który wymknął się spod kontroli.

W ten sposób rozszalało się ogromne tornado, które przewróciło budynek niemal o 180 stopni. I faktycznie, dom sprawia wrażenie rzuconego z wielką siłą o ziemię.

Jednakże wygląd zewnętrzny i usytuowanie WonderHouse to dopiero początek atrakcji, jakie czekają na zwiedzających. Wewnątrz budynku znajduje się bowiem blisko 100 interaktywnych ekspozycji.

Każdy z gości może wybierać z wielu nowinek technologicznych, eksponatów, gier i eksperymentów. Jest tu więc pokój, w którym szaleje huragan, są przedmioty poruszane siłą podświadomości, spotkamy też symulator trzęsienia ziemi, zrobimy gigantyczne bańki mydlane czy zabawimy się wykorzystując złudzenia optyczne.

Każdy znajdzie dla siebie coś interesującego.

Luboń domy na kredyt Luboń Deweloper Luboń, domy i mieszkania w Luboniu forum z odbiorami mieszkań odbiór mieszkań poznań forum forum odbiorów mieszkań