Dom do góry nogami w Orlando

WonderHouse to prawdopodobnie największy dom „do góry nogami” na świecie. Znajduje się on w Orlando na Florydzie (USA) i stanowi część Centrum Rozrywki WonderWorks.

Działa od marca 1998 roku i jest jedną z największych atrakcji turystycznych Florydy. Budynek postawiony został dosłownie „do góry nogami”.

Jego dach tkwi w ziemi, natomiast zwieńczeniem budowli jest solidny fundament. Legenda głosi, że specyficzne usytuowanie obiektu jest wynikiem przeprowadzonego w nim przez grupę naukowców eksperymentu, który wymknął się spod kontroli.

W ten sposób rozszalało się ogromne tornado, które przewróciło budynek niemal o 180 stopni. I faktycznie, dom sprawia wrażenie rzuconego z wielką siłą o ziemię.

Jednakże wygląd zewnętrzny i usytuowanie WonderHouse to dopiero początek atrakcji, jakie czekają na zwiedzających. Wewnątrz budynku znajduje się bowiem blisko 100 interaktywnych ekspozycji.

Każdy z gości może wybierać z wielu nowinek technologicznych, eksponatów, gier i eksperymentów. Jest tu więc pokój, w którym szaleje huragan, są przedmioty poruszane siłą podświadomości, spotkamy też symulator trzęsienia ziemi, zrobimy gigantyczne bańki mydlane czy zabawimy się wykorzystując złudzenia optyczne.

Każdy znajdzie dla siebie coś interesującego.

forum z odbiorami mieszkań odbiór mieszkań poznań forum forum odbiorów mieszkań https://hydrauliq.pl/hydraulik-serock/