Dom szkieletowy, czy murowany?

Coraz częściej ludzie młodzi stają przed wyborem pomiędzy domem murowanym, a szkieletowym. Jest to trudna decyzja, która powinna zostać podjęta świadomie, ponieważ różnice pomiędzy tymi dwoma typami domów są kolosalne. Przede wszystkim należy zdać sobie sprawę z tego, czego oczekujemy od budowanego domu. Czy zamierzamy spędzić w nim resztę życia i następnie przepisać go kolejnym pokoleniom? Czy zakładamy, że w każdej chwili możemy zmienić miejsce swojego zamieszkania? Domy szkieletowe są mniej wytrzymałe od murowanych.

Zakłada się, że w przypadku ich prawidłowego użytkowania i konserwacji, bez kapitalnego remontu są w stanie pełnić swoją funkcję przez 50 lat. W zależności od tego, na który sposób budowy domu się zdecydujemy, musimy w dalszej kolejności zgodnie z tym przystąpić do prac budowalnych. Dom murowany i szkieletowy wymagają zastosowania innych fundamentów, innych ścian i innego rodzaju ocieplenia. Jeśli zależy ci na tym, aby szybko wprowadzić się do domu, który został wybudowany dość niskim kosztem, powinieneś zdecydować się na dom szkieletowy.

Jeśli nie zależy ci na czasie i stawiasz na jakość – zaplanuj budowę domu murowanego.

http://kwarcowespieki.pl/nowe/sposoby-na-zewnetrzne-zastosowanie-spiekow-kwarcowych/ http://www.dachypoznan.pl/styropapa.html