Energetyka cieplna w Polsce

www.seeimagination.pl

Ponad połowa Polaków kupuje obecnie energię cieplną od systemowych przedsiębiorstw ciepłowniczych. Systemy ciepłownicze ze względów historycznych powstały w większości polskich miast.

Polska pod względem ciepła sieciowego jest jednym z europejskich liderów w tej dziedzinie. Warto jednak wiedzieć, że Łotwa, Dania, Litwa i Estonia – to kraje, które mają większy odsetek obywateli korzystających z ciepła sieciowego niż Polska.

Pamiętajmy, że Unia Europejska od lat popiera rozwój ciepła sieciowego, ponieważ jest on mniej szkodliwy dla środowiska. Ciepło sieciowe jest czystsze, ponieważ nie emituje tak wiele substancji zanieczyszczających do powietrza – nie wpływa na globalne ocieplenie (mniejsza emisja dwutlenku węgla do atmosfery), poza tym jest wydajniejsze niż źródła indywidualne i lokalne kotłownie.

Rynek energetyki cieplnej ma charakter lokalny – zdominowany jest zwykle przez kilka przedsiębiorstw ciepłowniczych. Konsekwencją tej struktury jest ścisła regulacja cen ciepła i opłat za jego przesyłanie.

przenośnik ślimakowy cena https://www.ditex.com.pl/produkty-kategorie/bramy-szybkobiezne-pcv