Gust zależy od mody?

Nie trzeba prenumerować Vogue, by wiedzieć, że moda zmienia się z sezonu na sezon. Najwięksi fani nowych trendów potrafią odstawić na dobre do szafy ubrania, które były na czasie zaledwie rok temu. Co ciekawe, historia pokazuje, że moda dotyczy nie tylko ubrań, ale również gustu odnoszącego się do ciała, które jest pozbawione odzienia.

Innymi słowy: co jakiś czas zmieniamy nasze spojrzenie na to, co jest atrakcyjne, a co nie. Jeszcze 20-30 lat temu za bardzo seksowny model kobiety uważano typ „chłopczycy”. Pani w jeansach, skórzanej kurtce i z papierosem w ustach zachwycała wszystkich mężczyzn.

Nie bez znaczenia była też sylwetka. Wówczas nikomu nie przeszkadzał brak wyraźnej talii. Prostokątna, chłopięca figura robiła dobre wrażenie.

Zjawisko to jest jeszcze lepiej widoczna gdy spojrzymy na ubiegłe wieki. Nasi renesansowi pradziadowie wielbili panie o wyjątkowo obfitych kształtach. Ten trend zaczyna powoli wracać.

Przynajmniej, gdy mowa o dolnych partiach ciała. Duże pośladki i krągłe biodra już robią furorę w USA. Niebawem zapewne dotrą do Europy.

kruszarki producent