Jak malować oczy?

Makijaż oczu może zmienić charakter całej twarzy. Wiele kobiet zmaga się z różnymi niedoskonałościami, które można łatwo zatuszować za pomocą odpowiedniego makijażu. Częstym problemem jest np. opadające kąciki, zbyt małe oczy czy oczy szeroko rozstawione.

W jaki sposób wykonywać makijaż przy takich problemach? Opadająca powieka sprawia, że twarz wydaje się smutna. Istnieją jednak pewne sposoby, dzięki którym można optycznie powiększyć oko. Specjaliści zalecają, aby zrezygnować z ciemnych cieni do powiek. W szczególności należy unikać rozprowadzania ciemnych cieni po całej powiece.

Kobiety, które lubią ciemniejsze kolory cieni powinny pamiętać o tym, żeby nałożyć również jaśniejszy cień. Jaśniejsze kolory cieni są szczególnie wskazane na ruchomej powiece. Makijaż małych oczu powinien sprawiać, że oko będzie wydawać się większe. Wiele kobiet o małych oczach popełnia ten błąd, że obrysowują całe oko za pomocą czarnej kredki.

Tymczasem warto pamiętać, że jasne kolory powodują optyczne powiększenie. Warto je zatem stosować nie tylko na górnej powiece, ale także i tej dolnej. Dodatkowo można stosować cienie z błyszczącymi drobinkami. Jeśli oczy są zbyt blisko osadzone należy stosować zarówno jasne, jak i ciemne cienie.

Ciemniejsze kolory warto rozprowadzić po wewnętrznych kącikach oka. Jaśniejsze należy nałożyć po zewnętrznych kącikach. Początkowo zastosowanie tych wszystkich porad w praktyce może okazać się trudne. Niekiedy potrzeba wielu ćwiczeń, aby uzyskać odpowiedni efekt.

Najbardziej odpowiednia sukienka na wesele to taka w której będzie Ci wygodnie Studia dietetyczne, kosmetologiczne i wizażu https://wszuie.pl/ Poznań, Gdynia i Szczecin