Jak wybrać cienie do powiek?

Cienie do powiek potrafią znacząco zmienić wygląd każdej kobiety. Za ich pomocą można podkreślić spojrzenie. Wybór cieni do powiek nie jest taki prosty. Trzeba bowiem wziąć pod uwagę kolor tęczówek.

Równie ważny jest kolor włosów oraz rodzaj karnacji. Panie, które mają problem z określeniem najbardziej optymalnego koloru, mogą skorzystać z tzw. kolorów bezpiecznych. Ich niewątpliwą zaletą jest to, że pasują do każdego typu urody.

Do takich kolorów zaliczają się bezpieczne odcienie, czyli m.in. brązy oraz beże. Wybierając cienie do powiek można zdecydować się na kolorystykę, która będzie spójna bądź kontrastowa do koloru tęczówek.

Jest to uzależnione od efektu, jaki chcemy osiągnąć. Najciekawsze jest jednak to, że te dwie opcje pasują zarówno do dziennego, jak i wieczorowego makijażu. W przypadku oczu niebieskich dobrym rozwiązaniem będą takie kolory, jak różne odcienie szarego, niebieskiego czy zielonego. Takie cienie będą harmonijnie prezentować się z kolorem tęczówek.

Jeśli zależy nam na uzyskaniu większego kontrastu, warto wybrać kolor złoty, bordowy czy fioletowy. Dla kobiet z piwnymi oczami przeznaczone są takie kolory, jak beże, różne odcienie szarości, brzoskwiniowy. Bardziej kontrastujące kolory to głównie fiolet oraz niebieski. Oczy zielone wymagają specjalnej oprawy.

Można ją uzyskać dzięki cieniom w kolorze niebieskim oraz żółtym. Równie dobrze sprawdzi się kolor wrzosowy oraz purpurowy. Warto również pamiętać o tym, że nie ma uniwersalnej recepty na dobranie koloru cieni do powiek.

instal-fix brama do chłodni