Jak wybrać zarządcę nieruchomości?

23 listopada 2017 Wyłącz przez Alicja
Gotowe projekty domów jednorodzinnych - klik

Zarządzanie nieruchomościami to niezwykle odpowiedzialny zawód. Z tego właśnie powodu, również wybór osoby, której powierzymy to zadanie powinna być bardzo dokładnie przemyślana. Czym powinniśmy kierować się przy wyborze zarządcy? Jeszcze niedawno – bo do końca zeszłego roku – podstawowym warunkiem zatrudnienia zarządcy nieruchomości oraz jednocześnie pewnego rodzaju gwarancją dotyczącą jego umiejętności była posiadana przez niego licencja.

Dziś osoby chcące wykonywać taki zawód nie muszę już jej posiadać. Nie oznacza to jednak, że nie mamy możliwości sprawdzenia ich kompetencji. Na spotkaniu z kandydatami zapytajmy więc o ukończone kursy, certyfikaty, zaświadczenia z ukończonych praktyk czy dotychczasowe doświadczenie zawodowe.

To wszytko powinno dać nam pewien obraz o faktycznych umiejętnościach zarządcy. Zatrudnienie doświadczonego zarządcy może wprawdzie wiązać się z koniecznością zapłacenia mu wyższego wynagrodzenia. W rzeczywistości jednak, dzięki jego wiedzy i rozbudowanej sieci kontaktów, wspólnota mieszkaniowa może otrzymać zniżki na wiele usług.

forum z odbiorami mieszkań odbiór mieszkań poznań forum forum odbiorów mieszkań http://falonieruchomosci.pl/