Już nie buduje się bloków z wielkich płyt

www.laboratoire.pl

Technologia idzie do przodu, a co się wiąże z tą zmianą, my także lepiej wiemy, z czego możemy skorzystać podczas budowy, tak aby mieć pewność, że dany budynek będzie mocniejszy i że jednocześnie będzie tańszy w utrzymaniu. To właśnie sprawia, że nie tylko zmieniają się style w budownictwie, ale także zmieniają się materiały, które są w nim wykorzystywane. Chodzi tutaj o to, żeby sprawdzić, jak było kiedyś, jak buduje się teraz i porównać wszystkie możliwości, jakie się tutaj pojawiają.

Cegła zastąpiła wielką płytę

Kiedyś, budując bloki, korzystało się z wielkich, betonowych płyt, które były ze sobą odpowiednio łączone.

Dzięki temu budowa szła bardzo szybko, ale podczas pracy bloku, co czasami trwało bardzo długo, dochodziło do przesuwania się tych płyt, a co się z tym wiąże, do pojawiania się bardzo dużych rys i pęknięć. Z biegiem czasu były one widoczne nawet w mieszkaniach, w postaci wypukłości na ścianie, albo na suficie, a zakrycie tego, było bardzo trudne do wykonania, a czasami wręcz niemożliwe. Obecnie stosuje się inną technikę, która choć pozwala na szybkie budowanie, to jednak jest bardziej odporna na działanie ruchów budynku i nie pojawiają się takie mało estetyczne pęknięcia. W tej chwili korzysta się ze zbrojonych prętów, a także odpowiedniej wielkości cegieł, które można montować bardzo szybko, ale jednocześnie, mamy też pewność, że w żaden sposób nie będą się one przesuwały i nie będą pękały.

Takie cegły są odpowiedniej grubości i wielkości, a co się z tym wiąże, mamy pewność, że będą w stanie utrzymać cały taki blok, bez względu na to, jak będzie on duży, a więc będziemy mogli zapewnić odpowiednie bezpieczeństwo ludziom, którzy będą tam mieszkali. Dodatkowo współczesna technologia sprawia, że mniej niesie się dźwięk w takich budynkach, a więc nie musimy się już przejmować, że nasz sąsiad będzie słyszał to wszystko, co robimy, ani że my będziemy słyszeli to wszystko, co robi on. Z pewnością mieszkania są lepiej wygłuszone, lepsze zabezpieczenia akustyczne są wykorzystywane, tak jak stosuje się materiały, które odporne są na ogień, a więc w razie ewentualnego pożaru, nie będzie się on tak szybko rozprzestrzeniał na inne pomieszczenia. Warto popatrzeć, z jakich rozwiązań obecnie się tutaj korzystać, bo dzięki takiej wiedzy, będziemy wiedzieli, skąd biorą się takie ceny mieszkań w blokach, a z drugiej strony, będziemy mogli czuć się bardzo bezpiecznie.

Koniecznie porównujmy materiały, które były używane kiedyś i te, które stosowane są teraz. Będziemy mile zaskoczeni tym, jak bardzo się to wszystko zmieniło i jak wiele daje nam obecna technologia.

Hydraulik Legionowo https://gracja.cieszyn.pl/dlaczego-warto-wybrac-ogrod-zimowy-wykonany-z-drewna/