Kontakt z wynajmującym mieszkanie i sposób płatności

O mieszkanie na wynajem właściwie nietrudno, zwłaszcza w okresie wakacyjno-jesiennym, kiedy właściciele przygotowują się na oblężenie, związane z masowym wysypem świeżo upieczonych studentów. Nim jednak osoba chętna podpisze umowę najmu, powinna koniecznie porozmawiać z wynajmującym o tym, w jaki sposób będą się kontaktować, by w przyszłości uniknąć nieporozumień i niepotrzebnych, stresujących sytuacji.

Właściciel powinien już na wstępie określić, jak często i czy w ogóle zamierza się pojawiać w mieszkaniu na „kontrolę”. Jeśli co miesiąc zamierza wpadać, by sprawdzić, czy wszystko jest w porządku, a mieszkający nie sprawiają żadnych problemów, dobrze, by najemcy wiedzieli o tym, że od czasu do czasu będzie przyjeżdżał.

Kolejną ważną kwestią jest uiszczanie comiesięcznej opłaty za czynsz. Zwykle właściciele życzą sobie, by najemcy płacili im bezpośrednio na konto do dziesiątego dnia każdego miesiąca.

Rzadko kiedy, ale zdarza się też, że wynajmujący chce otrzymywać pieniądze do ręki, w gotówce i wówczas umawia się na wizytę w mieszkaniu. Jeśli takie warunki nie odpowiadają najemcy, powinien zaznaczyć to od razu, jeszcze przed podpisaniem umowy i zrezygnować z transakcji.

https://tumieszkamy.pl/zarzadzanie-nieruchomosciami-krakow rury spiralne