Religijny festiwal

Co kilka lat młodzi katolicy z całego świata przyjeżdżają do jednego miejsca i wspólnie przeżywają swoją wiarę, doświadczając czegoś, co z boku wygląda niemal jak festiwal. Tę religijną energię młodych ludzi uruchomił po raz pierwszy w 1985 roku Jan Paweł II. To był jego autorski pomysł.

Jako wielki przyjaciel młodzieży, wiedział, jak duży potencjał w niej drzemie i jak można go umiejętnie wykorzystać do celów ewangelizacyjnych. Światowe Dni Młodzieży, bo tak nazywa się to święto młodych ludzi, to spotkania wielomilionowego tłumu z papieżem, za każdym razem organizowane w innym mieście na ziemi. Pierwsze odbyły się w stolicy Włoch, kolejne w Buenos Aires, Santiago de Compostela, Częstochowie, Denver, Manili, Paryżu, Toronto, Kolonii, Sydney, Madrycie i Rio de Janeiro.

Najbliższe spotkania młodych odbędą się po raz drugi w Polsce. Młodzież z całego świata już w 2016 roku odwiedzi Kraków. Każde z dotychczasowych spotkań poświęcone było innemu tematowi i odbywało się pod szczególnym hasłem.

Oprócz poziomu międzynarodowemu funkcjonuje również lokalny, diecezjalny, młodzież z poszczególnych diecezji spotyka się wówczas z biskupem.

komże kapłańskie autolaweta wynajem koszalin