spędzenie wspólnego czasu z osobą starszą

W dzisiejszych czasach tempo naszego życia przyspieszyło. Zawsze jest coś do zrobienie, czy to w pracy czy w domu. Biorąc pod opiekę osobę starszą do swojego domu, nie zapominajmy, że jest taka sama osoba jak my, mimo możliwego schorowania czy wieku. Tak samo jak każdy potrzebuje towarzystwa, rozmowy czy rozrywki. Nie starajmy się jednak wynaleźć jej na siłę.

Najlepiej zapytać swojego podopiecznego, co lubił dotychczas robić niż włączać dla niego telewizor ustawiony na przypadkowy kanał. Jeśli starszy członek naszej rodziny lubi czytać, zainwestujmy w interesujące go książki, aby jego czas wolny w ciągu dnia mijał mi przyjemnie. Do pokoju naszego podopiecznego możemy wstawić telewizor lub radio, aby umilić mu chwile odpoczynku. Starajmy się rozmawiać z naszym podopiecznym, aby nigdy nie czuł się samotny i opuszczony, a zamiast tego potrzebny. Jeśli mamy dzieci w domu, zachęcajmy je do spędzania wolnego czasu na zabawę w towarzystwie naszej babci lub dziadka.

W ten sposób więź między nimi się umocni, a nasz podopieczny skupi się na swoich wnuczkach niż na swoich chorobach czy dolegliwościach.

https://www.llentab.pl/kontakt/olsztyn/ mycie dachów Wrocław