Stres jest przyczyną siwienia?

www.krakoskizlotmini.pl

Przyszedł już ten czas, kiedy z przerażeniem zaobserwowałeś pierwszy siwy włos? A może ucieszył Cię jego widok, bo wreszcie zaczniesz wyglądać dojrzale i poważnie? Niezależnie od tego, czy masz zamiar przywitać z radością swoją siwiznę czy też panicznie się jej boisz, na pewno słyszałeś, że pojawianie się białych włosów jest związane ze stresem. Czy to prawda? Jeśli stres faktycznie powoduje siwienie, byłaby to bardzo cenna informacja dla osób, które chcą spowolnić ten proces.

W końcu wystarczyłoby nieco bardziej się zrelaksować i trochę odpuścić w pracy, by na dłużej zachować młody wygląd. Niestety, siwe włosy pojawiają się przede wszystkim wtedy, kiedy Twoje geny sobie tego zażyczą.

Innym ważnym czynnikiem może być choroba. A co ze stresem? Prawdopodobnie w niewielkim stopniu stres również może przyspieszać proces „srebrzenia” włosów.

Jednak do tej pory nie przeprowadzono żadnych przekonywujących badań rozstrzygających tę kwestię. Między bajki należy też włożyć historie o nagłym siwieniu w trakcie jednej nocy w wyniku bardzo stresujących wydarzeń.

koparki sprzedaż https://patatajek.pl/kategorie/54-bryczesy-damskie