Wynajem mieszkania – dlaczego umowa jest taka ważna?

PRAPA

Wielu świeżo upieczonych studentów, z racji tego, że wybrana uczelnia znajduje się zwykle w pewnym oddaleniu od ich rodzinnego miasta, poszukuje dla siebie tymczasowego lokum. Mało kto myśli od razu o kupnie mieszkania, a wybór dużo częściej pada na wynajem. Młodzi ludzie wolą decydować się na większe, kilkuosobowe lokale, w których mogą zamieszkać z przyjaciółmi i w rezultacie płacić mniej za czynsz.

Aby jednak dobrze trafić i móc cieszyć się wynajętym lokalem, trzeba dopilnować formalności. Umowa, jaką zawiera najemca z wynajmującym zawsze powinna być sporządzona w formie pisemnej i posiadać dwa egzemplarze, po jednym dla każdej ze stron. Ponadto, co z jednej strony wydaje się oczywiste, choć niektórzy o tym zapominają – obie wersje powinny być opatrzone podpisami obydwu osób.

W dokumencie należy też jasno określić, na jak długi czas zostaje ona zawarta. Jeśli wynajmujący nie określi w nim dokładnie, do kiedy ma następować płatność czynszu, przyjmuje się z góry termin do dziesiątego dnia każdego miesiąca. Młodzi ludzie często dają się nabrać wynajmującym i zgadzają się nie podpisywać umowy.

To niestety nie jest dobre wyjście, ponieważ nie mają żadnego prawa do przebywania w lokalu, a przy tym mogą zostać z niego w każdej chwili usunięci lub narazić się na oszustwa ze strony wynajmującego.

płyty warstwowe ścienne Rozwiązaniem w tej sytuacji będą konstrukcje żelbetowe firmy Viacon.pl